Archiwalna wersja strony Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Aktualna wersja strony znajduje się pod adresem www.mcp.malopolska.pl
  • Dobre Praktyki

    Inwestycje dofinansowane ze środków II Osi Priorytetowej MRPO

07 września 2012

Małopolski Festiwal Innowacji - przez tydzień innowacje będą rządzić regionem Zapraszamy na prawdziwe święto innowacji! Od 8 do 12 października w kilku miastach Małopolski odbywać się będą wydarzenia w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

 

Festiwal otworzy organizowana w Międzynarodowym Centrum Kultury konferencja Innowacje - niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej, a zakończą Małopolskie Targi Innowacji.

Idea Małopolskiego Festiwalu Innowacji zrodziła się wokół organizowanych od czterech lat przez samorząd województwa Małopolskich Targów Innowacji, które stopniowo poszerzały się również o inne wydarzenia związane z szeroko rozumianą innowacyjnością.

Do udziału w tegorocznym Małopolskim Festiwalu Innowacji zostały zaproszone małopolskie, a także ogólnopolskie instytucje. Ich zaangażowanie sprzyja propagowaniu idei innowacyjności i przedsiębiorczości również poza aglomeracją krakowską. Wydarzenia Festiwalu będą miały miejsce w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Rabce-Zdroju i Nowym Targu.

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji zapraszamy do uczestnictwa m.in. w Małopolskich Targach Innowacji, konferencjach, panelach dyskusyjnych, szkoleniach, spotkaniach i wystawach. Podczas tych wydarzeń poruszone zostaną m.in. tematy nowej Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego i ściśle z nią związanej kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, innowacji w dziedzinie life science i medycynie, rozwoju innowacji w sektorze IT, ochronie własności intelektualnej, wspierania młodej przedsiębiorczości (na przykładzie fińskich doświadczeń), wdrażania innowacji w firmach, innowacyjnej strategii biznsesowej Blue Ocean Strategy, czy też budownictwa energooszczędnego. Niezwykle ciekawie i nietypowo zapowiada się też m.in. gra miejska Innowacje w przestrzeni miasta, której tematem przewodnim będzie poszukiwanie śladów innowacyjnych technologii w zabytkowej architekturze miasta oraz koncert muzyki alternatywnej zrealizowany w przestrzeni miasta. Zamiast na tradycyjnej scenie spektakl rozegra się wśród publiczności i przy jej udziale.

MFI zakończy się 12 października na Małym Rynku w Krakowie – jego podsumowaniem będzie piąta edycja Małopolskich Targów Innowacji.

Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Więcej informacji na temat festiwalu znajdą Państwo na stronie: www.imalopolska.eu.