Archiwalna wersja strony Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Aktualna wersja strony znajduje się pod adresem www.mcp.malopolska.pl
 • Dobre Praktyki

  Inwestycje dofinansowane ze środków II Osi Priorytetowej MRPO

07 listopada 2013

Szkolenie "Innowacje w przedsiębiorstwach" podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości W dniach od 18 do 24 listopada 2013 roku odbędzie się szósta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - wydarzenia, w ramach którego przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. W bieżącym roku uczestniczy w niej blisko 150 państw. Twórcy i organizatorzy wydarzenia mają na celu promocję przedsiębiorczości rozumianej nie tylko jako prowadzenie własnej działalności gospodarczej, ale także jako świadome kształtowanie ścieżki kariery zawodowej, rozwijania wiedzy i umiejętności, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

 

Organizatorem ŚTP w Polsce jest Forum Młodych Lewiatan. Patronat honorowy nad wydarzeniami w Małopolsce objął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Marek Sowa. W naszym województwie Program ŚTP zapowiada się niezwykle bogato, bo realizowany będzie przy udziale ponad 40 Partnerów. W przeciągu jednego tygodnia odbędą się szkolenia, warsztaty, wykłady, spotkania z przedsiębiorcami, konkursy, konferencje.

 

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości uczestniczyć będzie po raz kolejny w inicjatywie ŚTP. Tym razem zapraszamy na szkolenie pod hasłem "Innowacje w przedsiębiorstwach". W ubiegłym roku w spotkaniach organizowanych przez MCP w temacie pozyskiwania wsparcia na komercjalizację badań naukowych udział wzięło ponad 50 przedsiębiorców.


Innowacje w przedsiębiorstwach.
Dotacje na projekty dla MŚP.

 

20 listopada 2013 r. (środa) – KRAKÓW
godz. 10:00-13:00

 

Hotel Europejski
ul. Lubicz 5
31-034 Kraków
Sala Kolumnowa
 

Program szkolenia
 

 1. Innowacje w projektach współfinansowanych ze środków MRPO.
 • Definicja innowacji.
 • Obszary wsparcia.
 • Przykłady projektów badawczych i wdrożenia prac B+R w przedsiębiorstwach.
 • Inwestycje zrealizowane - dobre praktyki. Przykłady innowacyjnych projektów.
 • Statystyki i mapy przyznanych dotacji.
   
 1. Jak aplikować o dotację na rozwój firmy w ramach MRPO?
 • Definicja MŚP.
 • Powiązania przedsiębiorstw.
 • Pomoc publiczna.
 • Zasady aplikowania w konkursie dla małych przedsiębiorstw
  (Konkurs został ogłoszony 15 listopada 2013 roku.
  Nabór wniosków: od 2 grudnia 2013 roku do 2 stycznia 2014 roku).
 • Pożyczki dla przedsiębiorców.
 • Bezpłatne wsparcie konsultacyjne.

Liczba osób: 40. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Rejestracja uczestników prowadzona jest przez Zespół Informacji i Promocji MCP:
e-mail: info@mcp.malopolska.pl,
tel.: 12 376 91 91, 12 376 91 92, 12 376 91 93.
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika szkolenia/nazwy reprezentowanego przedsiębiorstwa oraz kontaktowego numeru telefonu/adresu e-mail.

 

Ważnym wydarzeniem podczas ŚTP w Małopolsce jest Gala Młodego Biznesu, organizowana w tym roku pod hasłem „Świadoma Przedsiębiorczość, czyli jak trwale budować, aby nie zbankrutować?”. Gala odbędzie się 18 listopada. Będzie to idealny tydzień do spotkań z przedsiębiorcami, którzy odnieśli już sukces zawodowy.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY - może jednak wymagać wcześniejszej rejestracji. Rejestracja prowadzona jest przez instytucje organizujące dane spotkanie.

 

Więcej informacji o ŚTP w Małopolsce dostępnych jest na stronie www.tydzieńprzedsiebiorczosci.malopolska.pl.
 


 

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.