Archiwalna wersja strony Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Aktualna wersja strony znajduje się pod adresem www.mcp.malopolska.pl
  • Dobre Praktyki

    Inwestycje dofinansowane ze środków II Osi Priorytetowej MRPO

07 października 2011

Zapraszamy do stoiska Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości podczas Małopolskich Targów Innowacji - 12 października 2011, Mały Rynek w Krakowie Małopolskie Targi Innowacji 2011 organizowane są pod Patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Tegoroczna, czwarta edycja Targów odbywa się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

W tegorocznej edycji organizowanego przez Województwo Małopolskie wydarzenia uczestniczyć będzie 55 wystawców, z czego aż 30 stanowić będą firmy, 20 instytucje oraz 5 klastrów. Zaprezentują oni swoje osiągnięcia, doświadczenia i ofertę - wszystko z perspektywy innowacyjności. Stoiska wystawców będą usytuowane pod namiotem wystawienniczym na Małym Rynku w Krakowie.

 

Trzydziestu przedsiębiorców - najwięcej w historii organizacji MTI, pokaże nam jak bardzo opłacalne jest wdrażanie nowatorskich rozwiązań i przez to zachęci innych do podążania drogą innowacji. Firmy biorące udział w Targach, to przedsiębiorstwa, które zastosowały lub opracowały innowacyjne produkty i technologie lub świadczą innowacyjne w skali regionu, kraju, a nawet świata usługi. Wiele z nich opatentowało swoje wynalazki, czy też zwyciężyło lub zajęło czołowe miejsca w konkursach i rankingach oceniających innowacyjność.

Dwadzieścia stoisk udostępnionych wystawcom instytucjonalnym zajmą, m.in. instytuty badawczo-rozwojowe, centra transferu technologii oraz instytucje otoczenia biznesu. Wystawcy ci pokażą jak kreują innowacyjny klimat, zaoferują usługi wsparcia dla biznesu, wskażą źródła finansowania innowacyjnych technologii i produktów. Instytucje, których stoiska będzie można odwiedzić podczas targów, udowodnią, że przedsiębiorczość to domena nie tylko firm, ale przede wszystkim sposób myślenia i zarządzania, reagowania na potrzeby rynku i wychodzenia im naprzeciw.

Współdziałanie firm i instytucji przynosi nie tylko wzajemne korzyści tym podmiotom, ale także całej regionalnej gospodarce.

Celem Targów jest stworzenie miejsca, w którym wszyscy kreatorzy innowacyjnej gospodarki będą mogli się spotkać, wymienić informacje, poglądy i uwagi, nawiązać współpracę czy poznać przykłady innowacyjnych wdrożeń. Nie mniej istotne jest promowanie proinnowacyjnych postaw oraz współpracy sektorów biznesu, nauki i administracji.

Małopolskie Targi Innowacji zainspirowały nas do realizacji idei Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwal to hasło, pod którym zebraliśmy organizowane w regionie wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność. Małopolski Festiwal Innowacji stanowią tematyczne konferencje, spotkania, dyskusje i targi organizowane w dniach 11 – 15 października 2011 w Małopolsce.

Organizowane przez Województwo Małopolskie wydarzenie jest także jednym z „local events” odbywającym się w ramach Open Days. Open Days 2011 czyli Europejski Tydzień Regionów i Miast to już 9 edycja największej unijnej imprezy poświęconej samorządom. W dniach 10 do 13 października 2011 stolica Unii Europejskiej stanie się centralnym miastem starego kontynentu. Do Brukseli zawitają goście z całej Europy aby wziąć udział w 111 konferencjach, warsztatach, spotkaniach i innych wydarzeniach. Nieodłączną częścią Open Days są organizowane w całej Europie lokalne wydarzenia "Europa w moim regionie/mieście". Właśnie jednym z takich "local events" są Małopolskie Targi Innowacji.

Przy stoisku nr 5 bezpłatne konsultacje i materiały informacyjno-promocyjne na temat II Osi Priorytetowej MRPO 2007-2013 "Gospodarki Regionalnej Szansy" będzie oferowało także Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości. Zapraszamy zatem serdecznie do skorzystania z bezpłatnych informacji udzielanych przez konsultantów MCP na temat możliwości pozyskania dotacji na rozwój przedsiębiorstwa.
 

 

Serdecznie zapraszamy!

12 października 2011 r.
godz. 10:00-18:00

Mały Rynek w Krakowie